Vokiečių ūkininkai lūkuriuoja, nes mineralinių trąšų kainos toliau mažėja

Grįžti atgal

Šių metų gegužės mėnesį Vokietijoje mineralinių trąšų kainos išliko stabilios. Tręšimo sezonas eina į pabaigą. Kadangi prekybininkai ir analitikai tikisi, kad naujajame sezone mineralinių trąšų kainos bus mažesnės, vokiečių ūkininkai delsia su išankstiniais užsakymais.
Dėl valstybinių švenčių gegužės pradžioje mineralinių trąšų kainos Vokietijoje rinkoje buvo palyginti stabilios. Tačiau mėnesio pabaigoje spaudimas kainų mažėjimui vėl sustiprėjo, nes dauguma rinkos stebėtojų tikisi, kad pasibaigus pavasario užsakymų laikotarpiui prekybininkai ir mineralinių trąšų gamintojai toliau mažins kainas. Todėl pirmieji naujojo sezono pasiūlymai sulaukė labai mažai dėmesio. Bet kokiu atveju, pavasario sezono pabaigoje pardavimai gerokai sumažėja. „Mineralinių trąšų pardavimo kainos ir toliau mažėja. Visų pirma, azotinės trąšos vėl siūlomos mažesnėmis kainomis nei mėnesio pradžioje“, – praneša Reino krašto-Pfalco žemės ūkio rūmai.
Kitą mėnesį tikimasi, kad išankstiniams naujo sezono užsakymams mineralinių trąšų gamintojai dar labiau sumažins kainas. Dėl kainų tarp prekybininkų ir mineralinių trąšų gamintojų šiuo metu vyksta derybos. Prekybininkai tikisi, kad kainos bus gerokai mažesnės už dabartines.
Todėl ūkininkai susilaiko nuo išankstinių užsakymų. Kainų mažėjimą palaiko ir situacija pasaulinėje rinkoje. Nors gegužės viduryje karbamido kainos svarbiausiuose tarptautiniuose prekybos taškuose buvo smarkiai pakilusios, mėnesio pabaigoje jos gerokai sumažėjo.
Savaitės pradžioje Artimųjų Rytų uostuose birželio mėn. prašomos kainos sumažėjo 10 JAV dolerių – iki 307 JAV dolerių už toną. Egipte kainos sumažėjo beveik 15 JAV dolerių – iki 314 JAV dolerių už toną. Šių metų gegužės viduryje eksporto kainos abiejuose prekybos centruose dar buvo gerokai didesnės.
Europoje kainų mažėjimą šiek tiek pristabdė pastaruoju metu išaugusios dujų kainos. Tačiau pasaulinės rinkos spaudimas kainoms išlieka didelis. Vokietijos rinkoje karbamido ir kalcio amonio nitrato (KAN) kainos gegužės mėn. beveik nekito. Tačiau birželio mėn. šioje šalyje azoto ir fosforo trąšų kainos gali būti toliau mažinamos. Kalio trąšų kainos taip pat gali sumažėti. Gegužės pabaigoje Vokietijos importo uostuose karbamido rinkos kaina buvo apie 420 eurų už toną, t. y. beveik 10 eurų mažesnės nei prieš keturias savaites.
Kalcio amonio nitrato (KAN) kainos buvo panašios kaip ir prieš keturias savaites. Importo uostuose ir didmeninės prekybos centruose vis dar prašoma apie 300 eurų už toną.
Karbamido-amonio salietros tirpalo (KAS) kaina išlieka stabili – apie 295 EUR už toną, t.y., tokia pati kaip ir prieš keturias savaites.
Šiuo metu prekybininkai už kalio chlorido trąšas prašo 5 eurais daugiau nei prieš keturias savaites, t. y. apie 340 eurų už toną.
Už Vokietijos ūkininkams svarbiausias fosforo trąšas diamofosą (DAP) šią savaitę importo uostuose reikia mokėti 645 eurus už toną arba tiek pat kaip ir prieš keturias savaites. Diamofoso kaina tebėra labai priklausoma nuo Kinijos eksporto apimčių.

Šaltinis: Olaf Zinke, Agrarheute

Vyr. specialistas, dr. Remigijus Zinkevičius

Šaltinis – ŽŪDC (LŽŪMPRIS)
Naudojant ŽŪDC (LŽŪMPRIS) duomenis, būtina nurodyti šaltinį

Scroll to Top