Mineralinių trąšų kainos didėja, nors prekyba vyksta vangiai

Grįžti atgal

Vokietijoje šių metų vasario pabaigoje karbamido kainos toliau didėjo. Kita vertus, kalcio amonio nitrato (KAN) ir amonio nitrato kainos nepakito. Ženkliai kyla fosforo trąšų kainos. Brangsta ir kalio trąšos. Žemės ūkio sektoriaus paklausą riboja sunkiai pravažiuojami laukai ir mažėjančios grūdų kainos.
Vokietijoje dėl sunkiai pravažiuojamų laukų ir nuolatinių kritulių tręšiama gerokai mažiau nei įprastai. Mineralinių trąšų paklausą dar labiau mažina ir nepalankios orų prognozės. Prie to prisideda ir smarkiai kritusios grūdų kainos, kurios taip pat pastebimai riboja mineralinių trąšų paklausą dėl vis blogėjančių pajamų perspektyvų. Tai patvirtina daugelio Vokietijos regionų prekybininkai ir ūkininkai.
Nepaisant to, paklausa, palyginti su ankstesnėmis savaitėmis, šiek tiek didėja. “Tačiau, visų pirma, aptarinėjama logistika. Daugeliu atvejų nauji užsakymai bus vykdomi tik kovo antroje pusėje”, – praneša rinkos stebėtojai iš Reino krašto-Pfalco žemės ūkio rūmų. Nors pirmieji tręšimo darbai čia jau atlikti, tačiau į daugumą laukų bus galima įvažiuoti ne anksčiau kaip kovo mėnesį. Vokietijos šiaurėje ir šiaurės vakaruose padėtis paprastai būna dar blogesnė. Tai reiškia, kad, dėl mažėjančių grūdų kainų, trąšų poreikis žemės ūkyje 2024 m. greičiausiai sumažės.
Priešingai, karbamido kainos Europoje pastaruoju metu reagavo į tarptautinę įtampą Artimuosiuose Rytuose ir Ukrainoje. Pagrindinių eksportuotojų kainos pastarosiomis savaitėmis kilo dėl mažų atsargų, didėjančios paklausos Australijoje ir laukiamo naujo Indijos konkurso. Europoje pastarosiomis savaitėmis nuosaikiai didėjo amonio nitrato ir kalcio amonio nitrato (KAN) kainos. Tačiau mineralinių trąšų kainų didėjimą gerokai pristabdo maža paklausa ir labai mažos dujų kainos.
Karbamido kainos Vokietijos rinkoje pastaruoju metu smarkiai išaugo. Vasario pabaigoje karbamido rinkos kainos Vokietijos importo uostuose buvo šiek tiek mažesnės nei 460 eurų už toną, t. y. maždaug 20 eurų didesnės nei mėnesio pradžioje ir 30 eurų didesnės nei sausio mėn.

Karbamido kainos Vokietijos importo uostuose 2023-2024 m.

 

Prekybininkų ir importuotojų prašomos kalcio amonio nitrato (KAN) kainos šią savaitę nepakito. Importo uostuose prašoma šiek tiek mažiau nei 311 eurų už toną. Tačiau tai yra 5 eurais daugiau nei mėnesio pradžioje.
Kalcio amonio nitrato (KAN) kainos Vokietijos importo uostuose 2023-2024 m.

 

Karbamido-amonio salietros (KAS) tirpalo kaina išliko apie 310 EUR už toną, t. y., palyginti su praėjusia savaite, nepakito. Tai yra 10 eurų mažiau nei sausio mėn.
Šią savaitę prekybininkai už kalio chlorido toną buvo prašoma 340 eurų arba apie 10 eurų daugiau nei praėjusią savaitę.
Už Vokietijos ūkininkams svarbiausias fosforo trąšas diamofosą (DAP) šią savaitę Vokietijos importo uostuose reikia mokėti apie 640 eurų už toną. Tai 5 eurais daugiau nei praėjusią savaitę ir 35 eurais daugiau nei mėnesio pradžioje.

Scroll to Top