Koncernas „John-Deere“ antrą kartą sumažino prognozuojamą pelną

Grįžti atgal

Žemės ūkio technikos koncernas „John Deere“ paskelbė šių metų antrojo ketvirčio skaičius ir sumažino prognozuojamą 2023-2024 verslo metų pelną. Aiškiai matosi, kad žemdirbiai neskuba investuoti į naują žemės ūkio techniką ir taupo pinigus.
Atrodo, kad geriausi laikai jau praėjo. Žemos žemės ūkio produktų kainos, neaiškūs laikai, prastos nuotaikos verčia žemdirbius taupyti pinigus. Žemės ūkio technikos gamintojai jau jaučia investicijų mažėjimą. Paskelbti koncerno „John Deere“ 2024 m. antrojo ketvirčio duomenys rodo, kad nėra priežasčių džiūgauti. Koncernas antrą kartą sumažino metinio pelno prognozę, nes laukiama dar didesnio žemės ūkio technikos pardavimų mažėjimo.
Apyvarta mažėja beveik visuose koncerno „John Deere“ padaliniuose. Dabar tikimasi, kad bendras 2023-2024 verslo metų pelnas bus 7 mlrd. USD, o ne 7,5 mlrd. ar net dar anksčiau planuoti 7,75 mlrd. USD. Tamsūs debesys jau tvenkiasi, nes įvairūs padaliniai praneša apie iki 33 proc. sumažėjusį pelną. Išsamiau tai atrodo taip:
Didelės žemės ūkio technikos ir įrangos tiksliajam ūkininkavimui grupė pranešė, kad antrąjį ketvirtį apyvarta sumažėjo 16 proc. Pelnas, palyginti su tuo pačiu 2023 m. laikotarpiu, buvo net 24 proc. mažesnis ir siekė 1,65 mlrd. USD.
Kompaktinių žemės ūkio mašinų, vejų ir teritorijų priežiūros segmento pelnas buvo 572 mln. USD arba 33 proc. mažesnis nei 2023 m.
Statybos ir miško ūkio mašinų grupės pelnas nuo praėjusių metų atsiliko 20 proc. ir siekė 668 mln. USD.
– Geresnė padėtis tik finansinių paslaugų sektoriuje. Koncerno nuomone, perteklių finansinių paslaugų segmente daugiausia lėmė pajamos iš didesnio vidutinio finansavimo portfelio.
Vis dėlto, koncerno „Deere & Company“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Johnas C. May mano, kad, „atsižvelgiant į vykstančius pokyčius pasauliniame žemės ūkio sektoriuje, „John Deere“ antrojo ketvirčio rezultatai yra verti dėmesio.“ Nepaisant sudėtingų rinkos sąlygų, koncernas ketina ir toliau investuoti į inovatyvias technologijas.
Dr. Remigijus Zinkevičius, VĮ Žemės ūkio duomenų centras

Scroll to Top