CLIMMAR indeksas rodo neigiamas Europos žemės ūkio technikos pardavėjų ir serviso įmonių nuotaikas

Grįžti atgal

Europos žemės ūkio technikos pardavėjų ir serviso įmonių sąjungos (CLIMMAR) skelbiamas indeksas pirmajam 2024 metų pusmečiui vėl yra neigiamas. Sunkiausia situacija parduodant naujas mašinas.
Apie 16000 narių vienijanti Europos žemės ūkio technikos pardavėjų ir serviso įmonių sąjunga (CLIMMAR) paskelbė apie blogėjusią situaciją antrame 2023 metų pusmetyje. Tai reiškia, kad pardavimų augimas kol kas baigėsi. Tai atspindi ir CLIMMAR indeksas. „CLIMMAR” indeksas tik vienu skaičiumi parodo dabartinę vidutinę padėtį šioje pramonės šakoje. Jame atsižvelgiama į visų CLIMMAR narių atsiliepimus apie įvairius apyvartą generuojančius veiksnius ir apyvartos bei investicijų lūkesčius.“
Skalėje nuo -3 (blogiausia reikšmė) iki +3 (aukščiausia reikšmė) CLIMMAR indeksas 2023 m. antrąjį pusmetį buvo tik +0,06. Sąjungos nariai tikėjosi, kad nuosmukį pavyks sustabdyti pačioje pradžioje. 2024 m. pirmąjį pusmetį tikimasi dar šiek tiek blogesnės padėties (-0,10).
Apyvartos augimo mažėjimo priežastimi galima laikyti žemės ūkio technikos pardavimų sumažėjimą. Dauguma Europos žemės ūkio technikos pardavėjų ir serviso įmonių sąjungos (CLIMMAR) narių laukia mašinų pardavimų mažėjimo, o kai kurie tikisi jų apimtis išlaikyti. Visi, išskyrus Daniją, tikisi neigiamos naujų mašinų pardavimo tendencijos. Tuo tarpu serviso darbų apimtys ir atsarginių dalių pardavimai turėtų išlikti tame pačiame lygyje. Kitas aspektas – didėjančios, ypač naujų mašinų, atsargos. Pandemijos laikais, apskritai, buvo sunku gauti norimą žemės ūkio mašiną, todėl daugelis pardavėjų užsakė daugiau nei įprastai. Nors dabar mašinų yra ir jos laiku pristatomos pardavėjams, žemdirbiai investuoja jau ne taip noriai. Be to, mašinos gerokai pabrango. Ši aplinkybė ir tai, kad po ilgo laiko vėl didėja palūkanų sąnaudos, kelia nerimą dileriams visoje Europoje.

Europos žemės ūkio technikos pardavėjų ir serviso įmonių sąjungos (CLIMMAR) skelbiamo indekso kitimas 2015 – 2024 m.


Šaltinis: CLIMMAR

Scroll to Top