Pirmąjį 2024 m. ketvirtį koncerno „John Deere“ apyvarta sumažėjo

Grįžti atgal

Pirmąjį 2024 finansinių metų ketvirtį koncerno „John Deere“ grynasis pelnas siekė 1,751 mlrd. USD arba 10,6 proc. mažiau palyginti su atitinkamu 2023 m. laikotarpiu. Apie tai buvo paskelbta šių metų sausio 28 d. Pirmąjį 2023 m. ketvirtį koncerno „Deere & Company“ grynasis pelnas buvo 1,959 mlrd. dolerių. Viena koncerno akcija dabar verta 6,23 USD, o prieš metus ji kainavo 6,55 USD.
Pirmąjį 2024 finansinių metų ketvirtį koncerno „John Deere“ apyvarta sumažėjo keturiais procentais iki 12,185 mlrd. USD. Mašinų pardavimai, palyginti su atitinkamu 2023 m. laikotarpiu sumažėjo nuo 11,402 mlrd. USD iki 10,486 mlrd. USD.

Po rekordinių metų žemės ūkio mašinų pardavimai dėl neaiškios situacijos žemės ūkyje mažėja

Tikimasi, kad 2024 finansiniais metais koncerno „Deere & Company“ grynasis pelnas sieks nuo 7,50 iki 7,75 mlrd. USD. „Žvelgdami į ateitį, tikimės, kad, atsižvelgiant į besinormalizuojančias sąlygas žemės ūkyje, žemės ūkio mašinų atsarginių dalių verslas, palyginti su rekordiniais 2022 ir 2023 m., nuosaikiai koreguosis“, – sakė koncerno „Deere & Company“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas John C. May. „Nepriklausomai nuo to, kurioje ciklo vietoje esame, didėja paklausa produktams ir sprendimams, kurie leidžia mūsų klientams pagaminti daugiau su mažesnėmis sąnaudomis. Esame unikalioje padėtyje, kad galėtume savo klientams suteikti precedento neturinčią pridėtinę vertę“.
Ir toliau bandoma įtikinti klientus, kad investuodami į naujos kartos „John Deere“ mašinas jie gali padidinti našumą ir tvarumą. Pasak May, vienas iš pavyzdžių – paskelbta partnerystė palydovinio ryšio srityje, siekiant išplėsti ryšį kaimo vietovėse.
Pranešime spaudai teigiama, kad pirmąjį šių metų ketvirtį žemės ūkio mašinų ir įrangos tiksliajam ūkininkavimui pardavimų apimtys sumažėjo dėl mažesnių tiekimo apimčių. Tai iš dalies kompensavo geresnės kainos. Koncerno veiklos pelnas sumažėjo pirmiausia dėl mažesnių tiekimo apimčių, didesnių pardavimo, administravimo ir pridėtinių išlaidų, taip pat didesnių išlaidų moksliniams tyrimams ir plėtrai. Šį poveikį dalinai kompensavo geresnės kainos. Palyginti su 2023 m. pirmuoju ketvirčiu, pardavimo pajamos šiame segmente sumažėjo septyniais procentais.
Mažesnės tiekimo apimtys pirmąjį šių metų ketvirtį sumažino apyvartą ir mažosios žemės ūkio technikos, vejos bei teritorijos priežiūros mašinų segmente. Ji sumažėjo 19 proc. Čia taip pat praradimus dalinai kompensavo galimybė parduoti produkciją geresnėmis kainomis. Tačiau ir šiame segmente koncerno veiklos pelnas sumažėjo 27 proc. Mažėjimo priežastys yra tos pačios.

Sumažėjusios tiekimo apimtys buvo vienas iš ketvirčio apyvartos kritimo veiksnių

Tuo tarpu statybos ir miško ūkio mašinų skyriaus pardavimai iš esmės nepakito. Geresnės kainos kompensavo mažesnes tiekimo apimtis. Tačiau koncerno veiklos pelnas šiame segmente nukentėjo dėl didesnių gamybos sąnaudų, mažesnių tiekimo apimčių ir nepalankių valiutų kursų svyravimų, o taip pat didesnių pardavimo, administravimo ir pridėtinių išlaidų. Didesnės kainos ir geresnis produktų asortimentas galėjo tik iš dalies kompensuoti šiuos veiksnius, todėl pelnas, palyginti su atitinkamu 2023 m. laikotarpiu, sumažėjo 9 proc.

Dr. Remigijus Zinkevičius, VĮ Žemės ūkio duomenų centras

Scroll to Top