Pastatų, statinių ir patalpų kadastriniai matavimai (inventorizacija)

Grįžti atgal

Statinių kadastriniai matavimai atspindi daikto dydį, fizinę būklę, turto vertę, buvimo vietą ir kitus objekto rodiklius, taip pat fiksuojamus nekilnojamojo turto pakitimus. Pastatų, statinių ir patalpų kadastriniai matavimai atliekami, kai:

  • pastatai, patalpos, statiniai pastatyti, rekonstruoti, kapitališkai suremontuoti ar kitaip pertvarkyti, kuriems Lietuvos Respublikos statybos įstatymo nustatyta tvarka privalomas statybos leidimas ir pripažinimas tinkamais naudoti;
  • pastatą, statinį ar patalpą norima įkeisti bankui;
  • reikia padalyti, atidalyti;
  • reikia suformuoti naujus turto objektus.

Statant naują namą ir norint gauti paskolą (pastatą įkeisti bankui), kadastriniai matavimai atliekami kelis kartus:

  • kai yra pastatomi pamatai (statybų baigtumas iki 10%) ir matavimai atliekami tik tuo atveju kai galima apskaičiuoti pamatų tūrį;
  • kai namas jau yra po stogu, tačiau dar neįrengtas (statybų baigtumas ~ 50% – 80%);
  • kai namo statybos pilnai pabaigtos (statybų baigtumas – 100%).

Kai yra atlikti kadastriniai matavimai ir suformuota kadastro duomenų byla, užsakovas gauna kadastrinių matavimų bylą, su kuria turi kreiptis į statybų inspekciją.

Kartu su byla, savininkas turi pateikti pastato projektą, kontrolinę geodezinę nuotrauką ir kitus inspekcijai reikalingus dokumentus. Statybų inspekcija, patikrinusi pateiktus dokumentus, priima sprendimą išduoti pažymą apie nebaigtos pastato statybos atitikimą projektui. Norint užregistruoti kadastrinius matavimus, savininkas turi pateikti kadastrinių matavimų bylą ir statybų inspekcijos pažymą Registrų centrui.

Dvibučių gyvenamųjų namų kadastriniai matavimai atliekami taip pat kaip ir vienbučių, tačiau atlikus viso statinio kadastrinius matavimus, gavus pažymą apie statybos darbų atitikimą projektui ir užregistravus pastatą Registrų centre, papildomai sudaromos atskirų butų kadastrinių matavimų bylos, kurios taip pat turi būti užregistruotos. Jei butų baigtumas yra toks pats kaip namo, tai statybos inspekcijos pateikti dokumentai butų registravimui nėra būtini. Šiuo atveju užtenka tik buto kadastrinių matavimų bylos.

Sodo namų kadastriniai matavimai atliekami taip pat kaip ir gyvenamųjų, tačiau sodo namams iki 80 m² bendro vidaus ploto registravimui nereikalinga statybos inspekcijos pažyma apie nebaigtą statybą, todėl namo savininkas Registrų centrui teikia kadastrinių matavimų bylą ir statybos darbų užbaigimo deklaraciją, kurią pasirašo pats savininkas. Jei sodo namas didesnis nei 80 m², deklaracija turi būti patvirtinta statybų inspekcijoje.

Reikalingi dokumentai:

  • statinių, pastatų, patalpos registro pažymėjimas;
  • pastato, statinio, patalpos planas;
  • statybos (rekonstrukcijos) leidimas;
  • sena kadastro duomenų byla;
  • namo projektas;
  • įsakymas dėl adreso suteikimo (jei nėra suteiktas).

Sužinokite Jus dominančių paslaugų kainą ar kitą informaciją

Darbus vykdome visoje Lietuvoje!

Atsižvelgdami į tai, kad žemėtvarkos ir geodezijos paslaugų kainas lemia daug ir įvarių faktorių bei siekdami Jums pateikti individualų pasiūlymą, labiausiai atitinkantį Jūsų lūkesčius, prašome užpildyti žemiau esančią formą (visi laukeliai, pažymėti *, yra privalomi):

Kainos pasiūlymą pateiksime Jūsų nurodytu telefonu arba el. paštu ne vėliau kaip per 1 darbo dieną.

Informuojame, kad visi Jūsų pateikti duomenys nebus perduoti trečiosioms šalims, duomenys gali būti naudojami tik tiesioginiais rinkodaros tikslais, teikiant jums aktualią informaciją.

Scroll to Top