Žemės ūkio technikos sektoriuje stebimi krizės požymiai: traktorių gamykla Austrijoje mažina gamybos apimtis

Grįžti atgal

Gamykla Austrijoje šiais metais planuoja pagaminti tik 8000 traktorių. Ankstesniais metais čia buvo surenkama virš 10000 vienetų.
Rekordiniai metai su daugiau kaip vieno milijardų eurų apyvarta ir daugiau kaip 10 000 pagamintų traktorių jau praeityje. „Šiais metais pagaminsime tik apie 8 000 Steyr, Case ir New Holland traktorių“, – sakė St. Valentin (Aukštutinė Austrija) gamyklos vadovas Hannesas Wiogerbaueris (Hannes Wögerbauer), apgailestaudamas dėl prastėjančios rinkos situacijos pirmajame bendrame Aukštutinės ir Žemutinės Austrijos pramonės asociacijų forume šių metų balandžio 12 d. „Tas, kuris prieš pietus Briuselyje priverstas išversti mėšlo priekabą, po pietų negali nusipirkti traktoriaus“, – apibendrino nuotaikas gamyklos vadovas.
ES finansų komisaras Johannesas Hahnas (Johannes Hahn) pritaria: „Nenoriu, kad tai nuskambėtų nepagarbiai, bet keletas demonstruojančių ūkininkų yra girdimi labiau nei kiti“, sako jis, skatindamas pačius pramonininkus imtis veiksmų, kad būtų išgirsti. Juk Aukštutinės ir Žemutinės Austrijos federalinių žemių pramonės gigantai pagamina produkcijos už 90 mlrd. EUR arba 43 proc. visos Austrijos pramonės pridėtinės vertės, iš kurios 60 proc. skirta eksportui, ir yra atsakingi už 800 000 darbuotojų, tarp kurių daug ūkininkų, dirbančių ne visą darbo dieną.
„Jei norime išlaikyti gerovę, turime dirbti daugiau, o ne mažiau“, – vieningai pabrėžia pramonininkų prezidentai Kari Ochsneris (Kari Ochsner), šilumos siurblių gamintojas, ir Stefanas Piereris (Stefan Pierer), KTM. Jie ragina nustatyti 41 valandos darbo savaitę, kad būtų sušvelnintas darbo užmokesčio sąnaudų padidėjimas 2023 m. Apie ką ūkininkai gali tik pasvajoti.
Metų pabaigoje atsistatydinti norintis p. Hahnas turi specialų pasiūlymą: „Viršvalandžius turėtume neapmokestinti darbo ir socialiniais mokesčiais“, kad norintiems dirbti daugiau liktų daugiau grynųjų pajamų.
Be to, biurokratija žemės ūkyje turėtų būti mažinama visais lygmenimis. „Kiekvienas įstatymas automatiškai turėtų turėti galiojimo terminą“, – sako p. Hahnas. Tai pagerintų teisės aktų kokybę ir galiausiai lemtų, kad nereikalingi įstatymai ir reglamentai greitai taptų nebereikalingi.

Rainer Eder nuotraukoje iš kairės į dešinę renginio vedėja Nena Brockhaus, prezidentai Kari Ochsner (Žemutinė Austrija) ir Stefan Pierer (Aukštutinė Austrija) bei ES finansų komisaras Johannes Hahn.

 

Scroll to Top